Kategorie: Aktuality

Aktuality SDH Deštná

Hned počátkem srpna, v úterý 8. 8. 2017, byla naše jednotka povolána k zásahu u požáru slámy a zemědělské techniky v Deštné. Požární poplach byl vyhlášen v 16 hodin 4 minuty a již v 16 hodin 6 minut vyjížděla cisterna se 6 hasiči k zásahu. Dopravní automobil Iveco s dalšími 4 hasiči přijel několik minut poté. Na místě jsme začali s hašením sklízecí mlátičky lafetovou proudnicí a jedním bleskově rozvinutým útočným proudem vodou z cisterny. Zároveň s tím jsme rozvinuli dopravní vedení B s následným zřízením dalších dvou útočných proudů. Současně s výše uvedeným další družstvo zřídilo na přilehlé vodní nádrži čerpací stanoviště s připojením naší cisterny k zajištění dostatku hasební vody. Skvělou prací všech zúčastněných se podařilo ve velmi krátké době zamezit dalšímu šíření požáru ještě před příjezdem posilových jednotek (HZS J. Hradec, HZS Kamenice nad Lipou, SDH K. Řečice a SDH Lodhéřov). Po příjezdu těchto jednotek a lokalizaci požáru jsme zřídili další čerpací stanoviště na rybníku Voleský, osazené stříkačkou PS 12, pomocí které byla doplňována hasební voda do cisteren HZS J. Hradec a SDH Lodhéřov. Požárem zasažené balíky slámy byly ručně rozebírány a nakladačem vyváženy na přilehlou louku k dohašení. Na této fyzicky náročné činnosti se podíleli hasiči všech přítomných jednotek. Naše jednotka se vrátila na základnu v 19 hodin 36 minut. Ještě ve středu 9.8 v dopoledních hodinách vyjíždělo jedno družstvo naší jednotky k likvidaci následného zahoření na místě požáru.

V letošním červenci se Deštensku a okolí vyhnuly všechny nepříznivé klimatické jevy a tak naše jednotka nemusela zasahovat u žádného požáru ani jiné události. Jedinou akcí, kromě pravidelné údržby, tak byl požární dozor na tuningové sprint soutěži na letišti v Jindřichově Hradci, kterého se zúčastnili Pavel Přibyl, Jan Aujezdecký a František Tupý.Naštěstí vše proběhlo bez nehod a tak naše družstvo nemuselo zasahovat.

Červenec, jako každý rok, byl bohatý na hasičské soutěže v okolí. Hned v sobotu 1. 7. se naši hasiči zúčastnili již tradiční soutěže v Dolním Skrýchově. Stejně jako v loňském roce proběhla tato soutěž dvoukolově, kdy v prvním kole, O pohár starosty Jindřichova Hradce, byl prováděn klasický požární útok se sáním z řeky a dopravním vedením o délce 60 m. Letos tento útok zvládlo naše soutěžní družstvo s malým zaváháním, a ve složení Jiří Bušta ml. (koš), Vlastimil Prágr (sací vedení), Milan Menčík st. (strojník), Milan Menčík ml. (dopravní vedení B), Miroslav Přibyl ml. (rozdělovač), Ondřej Janota (útočné vedení C) a Kamil Šindelář (útočné vedení C) skončilo až na 9. místě. Po roce tedy putovní pohár starosty J. Hradce Deštnou zase opustil. Druhé kolo soutěže, O věcné ceny, bylo laděno více do podoby požárního sportu. V tomto kole bylo sání z kádě a dopravní vedení bylo zkráceno na 40 metrů. Družstvo SDH Deštná se v tomto kole v mírně změněném složení umístilo také na 9. místě, kdy jednomu členu družstva spadla při útoku přilba a i když jsme útok dokončili, tak nebyl hodnocen. Poslední družstvo útok nedokončilo. V sobotu 29. 7. se naši hasiči zúčastnili noční soutěže v požárním útoku pořádané v Jižné. V této soutěži, které se zúčastnilo 14 družstev, se družstvo SDH Deštná, ve složení Jiří Bušta ml. (koš), Marek Bláha z SDH Jižná (sací vedení), Milan Menčík st. (strojník), Tomáš Sedláček z Prostějova (dopravní vedení B), Petr Janota (rozdělovač), Jaroslava Brožková (útočné vedení C) a Hana Řepová (útočné vedení C) umístilo na 13 –14 místě. Specialitou, oproti jiným soutěžím, zde byla absence pravidel, každé družstvo provádělo svůj pokus takovým způsobem, který mu nejvíce vyhovoval. Protože se stálými členy Družstva, nedostavili, prováděli tři soutěžící (Brožková, Řepová, Sedláček) svůj první útok rovnou při soutěži. Díky za odvahu. Rád bych, alespoň tímto způsobem, poděkoval těm členům SDH Deštná, kteří se pravidelně účastní soutěží i ostatních akcí, ať už jako soutěžící nebo jako podpora.

print Formát pro tisk

Komentáře rss

Nebyly přidány žádné komentáře.

Únor 2018