slider slider slider

Výjezdy 2015

JSDH Deštná nebyla povolána v měsíci LEDEN k žádnému výjezdu.

JSDH Deštná nebyla povolána v měsíci ÚNOR k žádnému výjezdu.

Dne 31.3. 2015 byla JSDH Deštná povolána k technické pomoci do Deštné. V 13:11 hodin byla kontaktováná operačním střediskem z Českých Budějovic. Posádka vyjela k zásahu se 3 členy zásahové jedotky. Jednalo se o padlou větev, do pozemní komunikace.

Dne 31.3. 2015 byla JSDH Deštná povolána k technické pomoci, za Březinu směr Budislav. V 16:29 hodin byla kontaktováná operačním střediskem z Českých Budějovic. Posádka vyjela k zásahu se 6 členy zásahové jedotky. Jednalo se o padlou větev, do pozemní komunikace.

Dne 30.4. 2015 byla JSDH Deštná povolána na zásah při požáru, do Deštné ve Svatojánské ulici. V 19:15 hodin byla jednotka kontaktována operačním střediskem z Českých budějovic. Jednalo se o pálení automobilových doplňků, a náhradních dílů.

JSDH Deštná, nebyla v měsíci KVĚTEN, povolána k žádnému výjezdu.

Členové jednotky prováděli údržbu techniky., Jednotka se účastnila na jedné hasičské soutěži.

JSDH Deštná byla povolána v měsíci ČERVEN k technické pomoci. V 3:51 hodin byla povolána operačním střediskem z Českých Budějovic. Jednalo se o padlou část stromu do pozemní komunikace ve směru Deštná - Světce.

JSDH Deštná nebyla v měsíci ČERVENEC poslána k žádnému výjezdu.

Členové jednotky prováděli údržbu techniky.

Jednotka byla v měsíci ČERVENEC kontaktována operačním střediskem k zásahu. Jednalo se však o omylný poplach ze strany OPISU. Členové se však během okamžiku sešli v hasičské zbrojnici, a byli připraveni k výjezdu. Sešlo se zde 7 členů zásahové jednotky.

Dne 6.8. 2015 byla povolána jednotka SDH Deštná k zásahu v 13:48 hodin operačním střediskem z Českých Budějovic, do Plasné za Pluhův Ždár. Jednalo se o požár pole. Jedntoka z Deštné vyrazila k požáru se 4 členy zásahové jednotky s CAS 25. Dalším vozidlem vyjížděl DA Avie, s posádkou 3 lidí ze zásahové jednotky. Na zásahu se podílelo celkem 5 hasičských jednotek. Na základnu se vrátily oba dopravní automobily, krátce před 18 hodinu.

Dne 10.8. 2015 byla jednotka SDH Deštná povolána k zásahu do Lodhéřova operačním střediskem z Českých Budějovic. Jednotka byla kontaktována v 15:29 hodin. Zásahu se účastnilo celkem 12 členů zásahové jednotky. Jednalo se o požár travního porostu a oplocení. Jednotka vyjízděla s DA Avie a CAS 25. SDH Deštná, se vrátila na základnu během 45minut. Požár byl lokalizován jednotkou profesionálích hasičů z Jindřichova Hradce.

Dne 13.8. 2015 byla jednotka SDH Deštná povolána k zásahu do Klenova za Pluhův Žďár, operačním střediskem z Českých Budějovic. Jednotka byla kontaktována v 16:08 hodin. Jednotka vyjížděla s CAS 25 do 3 minut a DA Avie do 10 minut od vyhlášení poplachu. Zásahu se zúčastnilo celkem 15 lidí ze zásahové jednotky. Jednalo se o požár stohů slámy a travnatého povrchu. Celkem zde zasahovalo 6 hasičských jednotek. Při hustém kouři, využila jednotka z Deštné i dýchací přístroje.

V sobotu 29. srpna proběhlo od 13 hodin v Lipovce prověřovací cvičení JSDH Deštná a JSDH Lipovka. Hlavním cílem bylo prověření akceschopnosti obou jednotek a techniky.Byl proveden simulovaný zásah na hořící objekt a obě jednotky vytvořily vedení na dálkovou dopravu vody. Cvičení bylo úspěšné, všem zúčastněným tímto děkuji.

Dne 6.9. 2015 byl člen zásahové jednotky, kontaktován jedním z obyvatelů Deštné. Bylo mu oznámeno, že ve směru Světce směr Horní radouň je padlý strom na pozemní komunikaci. Jednotka vyjela v počtu 4 členů zásahové jednotky, kteří se kontakovali mezi ssebou k výjezdu. Během 10 minut, byl strom rozřezán a silnice byla opět zprovozněna. Jednotka vyrazila s CAS 25.

Dne 7.9.2015 byla jednotka SDH Deštná, přivolána k technické pomoci do Deštné. Jednalo se o bodavý hmyz v komíně u místních obyvatelů. Po prozkoumání místa, se jednotka SDH Deštná, rozhodla povolat své profesionální kolegy z HZS Jindřichův Hradec. Členů ze zásahové jednotky se sešlo 10. Jednotka vyjela s DA Avie. Jednotka byla kontaktována v 17:22 hodin operačním střediskem z Českých Budějovic

Dne 16.10. provedla jednotka SDH Deštná, sběr železného šrotu, po celé Deštné. Děkuji títmo všem účastněným hasičům, za svou účast, při tak nepříznivém počasí, jako bylo právě při sběru.

JSDH Deštná nebyla v měsíci ŘÍJEN poslána k žádnému výjezdu.

Členové jednotky prováděli pravidelnou údržbu techniky.

Dne 30.11. 2015 byl kontaktován, jeden z členů JSDH Deštná, o padlé větvy do pozemní komunikace ve směru Deštná - Světce. Člen zásahové Jednotky jel místo zkontrolovat. Poté kontaktoval kooperační integrované středisko v ČB, kde mu bylo sděleno, že může JSDH Deštná vyjet k zásahu a padlou větěv zlikvidovat. Jelikož se jednalo o Menší větev, tak KOPIS nekontaktoval ani prostřednictvím sms či telefonátu, Zásahovou Jednotku a na místo tak vyrazili, dva členové. Děkuji Tímto Občance za kontaktování JSDH Deštná.

JSDH Deštná nebyla v měsíci PROSINEC poslána k žádnému výjezdu.

členové jednotky prováděli pravidelnou údržbu techniky.

Červen 2017