slider slider slider slider slider slider slider slider slider slider slider
< návrat zpět

Výjezdy 2016

LEDEN

JSDH Deštná nebyla v měsíci LEDEN poslána k žádnému výjezdu.

Členové  jednotky prováděli pravidelnou údržbu techniky.
 

ÚNOR

Dne 8.2. 2016 byla kontaktována JSDH Deštná, operačním střediskem z Českých Budějovic ve 21:00 hodin. Jednalo se o padlou část stromu, do pozemní komunikace, ve směru Světce - Mnich. Jednotka vyjela na místo zásahu v počtu 9 lidí.
 

BŘEZEN

JSDH Deštná nebyla v měcíci BŘEZEN poslána k žádnému výjezdu

členové jednotky prováděli pravidelnou údržbu techniky.


DUBEN
 

Dne 24.4. 2016 byla JSDH Deštná kontaktována operačním střediskem z Českých Budějovic v 23:29hod. Jednotka vyjela s oběma zásahovými vozidly, v celkovém počtu 10 lidí. Jednalo se o požár Děbolínské Chipsárnyblízko Jindřichova Hradce. Jednotka se s prvním vozidlem vrátila na základnu dříve, než Jednotka s CAS Š706 cisternový vůz, který dorazil na základnu a odhlásil se z výjezdu v 6:05. Na místě zasahovali profesionální sbory z J. Hradce, Č. Budějovic a dále dobrovolné jednotky z K. Řečice, Deštné, Veselí, J. Hradce, Hospříze a Lodhéřova.


KVĚTEN

JSDH Deštná nebyla v měsíci KVĚTEN poslána k žádnému výjezdu. 

Členové jednotky prováděli údržbu techniky.


ČERVEN

Dne 25.6. 2016 bylo svoláno 6 hasičů po telefonu, kteří si zavolali mezi sebou a jely na odklízení části odtržené kraje silnice ve směru na Světce. Při nepřízni počasí, se stávajícím a neustupujícím deštěm, přetékal na stejném místě rybník ( u Kadeřábků ) a musela se kyvadlově pouštět doprava, přes silný proud vody. Voda nadále stoupala a na Deštensku byl vyhlášen 3. stupeň povodňové aktivity. Velitel jednotky, zavolal na kooperační středisko do Českých Budějovicaby svolal telefonickým spojením, zbylou část hasičů ze zásahové jednotky. Voda v potoku stále stoupala, a hasiči vyjížděli k zaplaveným domům, s naplněnými pytlemi s pískem. Po několika hodinách, s ustupujícím deštěm, pomalu voda ustupovala. Hasiči byli odhlášeni z výjezdu, ale zůstali stále v pohotovosti, kvůli vyhlášení 3. stupně povodňové aktivity.


ČERVENEC

Dne 2.7. se členové SDH Deštná účastnily hasičské soutěže o pohár starosty Jindřichova Hradce. V první kategorii se umístila Deštná na 1. místě a vyhrála tak putovní pohár starosty J.Hradce. V druhé kategorii se Deštná umístila na 5. místě o věcné ceny.

Dne 12.7. 2016 byla JSDH Deštná kontaktována operačním střediskem z Českých Budějovic v 8:14 hod. Jednotka vyjela s Škoda CAS 706 RTHP k zásahu na, TECHNICKOU POMOC, ve směru Pluhův Ždár - Červená Lhota. Posádka vyjela v počtu 4 členů. Jednalo se o popadané stromy na louce a na cestě v lese, kde byl pionýrský tábor. Naštestí se nikomu z dětí nic nestalo a s pomocí SDH Pluhův Ždár, jsme popadané stromy a větve rozřezaly a zlikvidovali. 


SRPEN

JSDH Deštná nebyla v měsíci SRPEN poslána k žádnému zásahu.

Členové jednotky prováděli pravdelnou údržbu techniky.
 

ZÁŘÍ

Dne 3.9. 2016 byla kontaktována JSDH Deštná operačním střediskem z Českých Budějovic, v 21:37 hod. na zásah požáru do Jižné, nedaleko Deštné. Jednotka vyjela s oběma zásahovými vozidly CAS 25 a DA IVECO. Po příjezdu na místo zásahu, kam se JSDH Deštná dostavila jako první, zahájila okamžité hašení střechy na obytné části domu. Vedlejší střecha od stodoly, už byla bohužel celá v plamenech a nedokázalo se ji tak už zachránit. Zasahujícími jednotkami byla SDH Deštná, Jižná, Plůhův Ždár, Kardašova Řečice a HZS Jindřichův Hradec. Po lokalizaci požáru, předal vedení zásahu velitel z HZS JH, veliteli z SDH Deštná. Do ranních hodin za pomocí všech hasičských sborů, se provádělo vyklízení stodoly a vyvážení ohořelé slámy. Během noci, posílal velitel SDH Deštná, okolní jednotky postupně domů na základny, a SDH Deštná společně se s vím velitelem zůstali až do rozednění. Potom zbylá část jednotky, se přesunula s CAS 25 na základnu a odhlásila tak cisternu z výjezdu a připravila ji na další výjezd. Velitel zůstal nadále na místě zásahu, aby předal vyšetřovateli shořelí objekt. CAS 25 dorazila na základnu v 7:48 hodin. Velké díky patří především všem členům SDH Deštná za rychlou a kvalitní přípravu, vedení,rychlí zásah a také těm, kteří zůstali až do ranních hodin.

V pátek 16. září v 18 hodin 8 minut byl naší jednotce telefonicky ohlášen požár suché trávy a větví v lokalitě „U kapličky“ ve Vícemili. Na likvidaci požáru vyjelo po ohlášení KOPIS družstvo 1+3 s CAS 25. Po příjezdu na místo zásahu bylo zjištěno hoření suché  trávy a větví na okraji pole na ploše cca 10 x 10 m. Použitím jednoho C proudu byl požár lokalizován. K doplnění vody do CAS 25 z blízkého rybníka bylo po dohodě s KOPIS telefonicky povoláno další družstvo JSDH Deštná s DA IvecoPožářiště bylo za pomoci ručního nářadí překopáno a prolito vodou. Po úplném uhašení byl o situaci telefonicky informován místostarosta obce Vícemil. Po doplnění cisterny se jednotka vrátila v 19 hodin 25 minut na základnu. Osobu, která má tento požár na svědomí se nepodařilo určit.
 

ŘÍJEN

JSDH Deštná nebyla v měsíci ŘÍJEN poslána k žádnému zásahu.

Členové jednotky prováděli pravdelnou údržbu techniky.
 

LISTOPAD

JSDH Deštná nebyla v měsíci LISTOPAD poslána k žádnému zásahu.

Členové jednotky prováděli pravdelnou údržbu techniky.
 

PROSINEC

Dne 7.12. 2016 byl SDH Deštná, kontaktován operačním střediskem z Českých Budějovic, v 3:44 hodin. Jednotka byla vyslána na POŽÁR do Deštné. Při kontaktování operačního střediska bylo veliteli sboru oznámeno, že se jedná o požár komína. Na místo zásahu se dostavila jednotka s CAS 25. Na místo zásahu dorazila i jednotka HZS Jindřichův Hradec.

V pátek 23. 12. v 5 hodin 19 minut byl operačním střediskem vyhlášen pro naši jednotku požární poplach. Již po 8 minutách vyjížděla jednotka v počtu 9 členů k požáru rodinného domu do Horní Radouně. Při našem příjezdu bylo již požárem zasaženo podkroví a střecha v celém rozsahu. Po příjezdu na místo zásahu byla naše jednotka velitelem zásahu rozdělena na tři družstva, která se ihned zapojila do zásahu. První družstvo bylo vysláno ke zřízení čerpacího stanoviště pro zajištění hasební vody. Druhé družstvo bylo určen o pro kyvadlovou dopravu vody. Třetí družstvo bylo přičleněno k již zasahujícím hasičům k provádění záchranných a likvidačních prací. Zásah u tohoto požáru byl komplikovaný a velmi dlouhý (naše jednotka zasahovala více než 11 hodin). Přes všechny nepříznivé okolnosti zasahující deštenští hasiči opět prokázali, že k práci v jednotce sboru dobrovolných hasičů přistupují zodpovědně. Tohoto zásahu se zúčastnili: Jan Aujezdecký, Milan Menčík starší, Jan Jílek, František Tupý, Kamil Šindelář, Lukáš Přibyl, Miroslav Přibyl mladší, Milan Menčík mladší a Petr Janota. Rád bych na tomto místě poděkoval všem zasahujícím za perfektně odvedenou práci a skvělou reprezentaci jednotky.

Červenec 2019
PoÚtStČtSoNe
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

Vyhledávání


TOPlist