Výjezdy 2018

LEDEN

Dne 9.1. 2018 byla jednotka kontaktována operačním střediskem z Českých Budějovic v 11:06 hodin, na technickou pomoc. Jednalo se o strom, ležící přes silnici ve směru Deštná - Lodhéřov ( v Brčíku ). Jednotka vyjela s DA Iveco Daily s posádkou 5 lidí. Na místě zásahu, už čekal velitel jednotky. Za pomoci motorové pily, byl strom ze silnice odstraněn. Po nahlášení na operační středisko, že byl strom odstraněn, se jednotka vrátila zpět na základnu. A přihlásila se opět k výjezdu.

ÚNOR

V měsíci ÚNOR nebyla jednotka poslána k žádnému zásahu.

V sobotu 10. 2. 2018 pořádalo SDH Deštná vepřové hody v hasičské zbrojnici. Zhruba 15 členů sboru, někteří již v pátek od ranních hodin, připravovali výrobu zabijačkových pochutin. Ostatní se postupně přidávali tak, jak přicházeli z práce a přibližně ve 20 hodin byla výroba hotová. Bylo připraveno cca 400 ks jitrnic a jelit, 28 ks tlačenek, 7 kg pečeného masa a asi 20 litrů zabijačkové polévky. V sobotu od 8 hodin ráno se titíž členové věnovali proměně garáže hasičských vozidel na hodovní síň. Již před 11 hodinou začali nedočkaví hodovníci přicházet a během necelých 2 hodin, byly všechny zabijačkové pochutiny prodány.

Chtěl bych poděkovat všem návštěvníkům za podporu a hlavně všem zúčastněným členům SDH Deštná za nezištně odvedenou perfektní práci.

BŘEZEN

V měsíci BŘEZENU nás mimo jiné čekají pravidelná školení velitelů a strojníků zajišťovaná Hasičský záchranným sborem na stanici Jindřichův Hradec.

v měsíci BŘEZEN nebyla jednotka povolána k žádnému zásahu. Členové se věnovali pravidelné údržbě techniky.

ve čtvrtek 29.3. 2018 členové jednotky SDH Deštná, provedli opravu zvonů na věži místního kostela sv. Ottona

ve středu 28.3. 2018 v 16 hodin část jednotky SDH Deštná, provedla poražení dvou stromů, na pozemku soukromého vlastníka na jeho žádost.

DUBEN

Dne 16.4. 2018 byla jednotka kontaktována operačním střediskem z Českých Budějovic v 1:02 hodin, na technickou pomoc. Jednalo se o strom, ležící přes silnici ve směru Deštná - Lodhéřov ( v Brčíku ). Jednotka vyjela s DA Iveco Daily s posádkou 9 lidí. Za pomoci motorové pily, byl strom ze silnice odstraněn. Po nahlášení na operační středisko, že byl strom odstraněn, se jednotka vrátila zpět na základnu. A přihlásila se opět k výjezdu v 1:24 hodin

v Sobotu 28.4. 2018 v 0:21 hodin byla Jednotka dobrovolných hasičů Deštná, kontaktována operačním střediskem z Českých Budějovic. Jednalo se o nahlášení požáru lesa - trávy. Po příjezdu na místo určené, jsme zjistili, že se ve skutečnosti jednalo pouze o hromadu určenou k pálení čarodejnic. V 4:40 minut byla jednotka opět povolána na totožné místo, kde hořící hromadu hasila.

V pondělí 30.4. 2018 v 20:52 hodin byla jednotka dobrovolných hasičů Deštná povolána, k požáru lesa do Samosol. Po projetí Samosol jsme přes operačního důstojníka zjistili, že se jedná o les mezi Višnovou a Samosolama. Při projíždění bylo opět zjištěno, že nikde žádný les nehoří. Jednotky SDH a HZS naváděla navigace k Višnovským čarodejnicím. Po ohlášení operačnímu důstojníkovi, byl výjezd určen jako planý poplach a my jsme se mohli vrátit zpět na základnu.

KVĚTEN

4.5. 2018 krátce po 16 hodině, se stala dopravní nehoda, v zatáčce ve směru Deštná - Jindřichův Hradec. Jednotka sboru dobrovolných hasičů vyjela s DA IVECO. Jednalo se o střet motocyklu s osobním automobilem. Jednotka zajišťovala kyvadlovou dopravu. U dopravní nehody jednotka spolupracovala s PČR a ZZS. Do příjezdu ZZS byla poskytnuta první pomoc zraněnému motorkáři. V 17:30 se JSDH vrátila zpět na základnu.

ČERVEN

Jednotka sboru dobrovolných hasičů Deštná, nebyla v měsíci ČERVEN, kontaktována operačním střediskem z Českých Budějovic. Členové jednotky prováděli pravidelnou údržbu techniky

ČERVENEC

Dne 13.7. 2018 v 15:49hodin, byla jednotka sboru dobrovolných hasičů  Deštná povolána, na požár lesa v Deštné nad benzínkou( u háty ). Jednotka vyjela s CAS 25 a DA Iveco Daily.

Dne 16.7. 2018 byla jednotka kontaktována operačním střediskem z Českých Budějovic. Jednalo se o bleskovou povodeň ve Světcích. Na místě zasahovalo několik jednotek. JSDH Deštná vyjela s CAS 25 a DA Iveco daily.

Dne 18.7.2018 byla jednotka kontaktována operačním střediskem z Českých Budějovic na požár do Samosol. Po příjezdu jednotky bylo zjištěno, že požár ohlasovatelé jiz uhasili. Jednotka provedla pruzkum na miste. Pri pozaru utrpely dve osoby popaleniny. Jeden byl popalen lehce, druhy byl transportovan vozidlem ZZS do nemocnice

SRPEN

V měsíci srpen nebyla jednotka kontaktována operačním střediskem, k žádnému zásahu. Jednotka se věnovala pravidelné údržbě techniky.

ŽÁŘÍ

Dne 2.9.2018 v 17:40 hodin byli telefonicky členové JSDH Deštná, svoláni mezi sebou, k dopravní nehodě ve směru Deštná - Jindřichův Hradec. Jednalo se o dopravní nehodu. Členové prováděli úklidové práce a zajištění vytékajících kapalin z automobilu. Dále do příjezdu PČR řídili kyvadlově dopravu. Na základnu se vrátili s DA Iveco Daily v 19:37 hodin.

Dne 23.9. 2018 měla jednotka SDH Deštná, dva výjezdy. První byl v dopoledních hodinách, kdy byl nahlášení požár ve Starým Bozděchově. Na místo vyjela obě zásahová vozidla CAS 25 a DA Iveco Daily. Ve večerních hodinách před 22 hodinou, vyjel DA Iveco Daily na popadané stromy. Jednotka projela cely svůj okrsek a zprůjezdnila všechny dopravní komunikace ve svém okolí. Na základnu se vrátila krátce po půlnoci.

ŘÍJEN

Dne 1.10. 2018 vyjela jednotka k nahlášené události . Jednotce bylo nahlášeno operačním střediskem, z Českých Budějovic, na únik nebezpečných látek. Jednalo se však o únik kapalin z dopravního automobilu ve směru Deštná - Jižná. Jednotka vyjela v počtu 10 lidi.

Prosinec 2018