Výjezdy 2018

LEDEN

Dne 9.1. 2018 byla jednotka kontaktována operačním střediskem z Českých Budějovic v 11:06 hodin, na technickou pomoc. Jednalo se o strom, ležící přes silnici ve směru Deštná - Lodhéřov ( v Brčíku ). Jednotka vyjela s DA Iveco Daily s posádkou 5 lidí. Na místě zásahu, už čekal velitel jednotky. Za pomoci motorové pily, byl strom ze silnice odstraněn. Po nahlášení na operační středisko, že byl strom odstraněn, se jednotka vrátila zpět na základnu. A přihlásila se opět k výjezdu.

ÚNOR

V měsíci ÚNOR nebyla jednotka poslána k žádnému zásahu.

V sobotu 10. 2. 2018 pořádalo SDH Deštná vepřové hody v hasičské zbrojnici. Zhruba 15 členů sboru, někteří již v pátek od ranních hodin, připravovali výrobu zabijačkových pochutin. Ostatní se postupně přidávali tak, jak přicházeli z práce a přibližně ve 20 hodin byla výroba hotová. Bylo připraveno cca 400 ks jitrnic a jelit, 28 ks tlačenek, 7 kg pečeného masa a asi 20 litrů zabijačkové polévky. V sobotu od 8 hodin ráno se titíž členové věnovali proměně garáže hasičských vozidel na hodovní síň. Již před 11 hodinou začali nedočkaví hodovníci přicházet a během necelých 2 hodin, byly všechny zabijačkové pochutiny prodány.

Chtěl bych poděkovat všem návštěvníkům za podporu a hlavně všem zúčastněným členům SDH Deštná za nezištně odvedenou perfektní práci.

BŘEZEN

V měsíci BŘEZENU nás mimo jiné čekají pravidelná školení velitelů a strojníků zajišťovaná Hasičský záchranným sborem na stanici Jindřichův Hradec.

v měsíci BŘEZEN nebyla jednotka povolána k žádnému zásahu. Členové se věnovali pravidelné údržbě techniky.

ve čtvrtek 29.3. 2018 členové jednotky SDH Deštná, provedli opravu zvonů na věži místního kostela sv. Ottona

ve středu 28.3. 2018 v 16 hodin část jednotky SDH Deštná, provedla poražení dvou stromů, na pozemku soukromého vlastníka na jeho žádost.

DUBEN

Dne 16.4. 2018 byla jednotka kontaktována operačním střediskem z Českých Budějovic v 1:02 hodin, na technickou pomoc. Jednalo se o strom, ležící přes silnici ve směru Deštná - Lodhéřov ( v Brčíku ). Jednotka vyjela s DA Iveco Daily s posádkou 9 lidí. Za pomoci motorové pily, byl strom ze silnice odstraněn. Po nahlášení na operační středisko, že byl strom odstraněn, se jednotka vrátila zpět na základnu. A přihlásila se opět k výjezdu v 1:24 hodin

v Sobotu 28.4. 2018 v 0:21 hodin byla Jednotka dobrovolných hasičů Deštná, kontaktována operačním střediskem z Českých Budějovic. Jednalo se o nahlášení požáru lesa - trávy. Po příjezdu na místo určené, jsme zjistili, že se ve skutečnosti jednalo pouze o hromadu určenou k pálení čarodejnic. V 4:40 minut byla jednotka opět povolána na totožné místo, kde hořící hromadu hasila.

V pondělí 30.4. 2018 v 20:52 hodin byla jednotka dobrovolných hasičů Deštná povolána, k požáru lesa do Samosol. Po projetí Samosol jsme přes operačního důstojníka zjistili, že se jedná o les mezi Višnovou a Samosolama. Při projíždění bylo opět zjištěno, že nikde žádný les nehoří. Jednotky SDH a HZS naváděla navigace k Višnovským čarodejnicím. Po ohlášení operačnímu důstojníkovi, byl výjezd určen jako planý poplach a my jsme se mohli vrátit zpět na základnu.

KVĚTEN

4.5. 2018 krátce po 16 hodině, se stala dopravní nehoda, v zatáčce ve směru Deštná - Jindřichův Hradec. Jednotka sboru dobrovolných hasičů vyjela s DA IVECO. Jednalo se o střet motocyklu s osobním automobilem. Jednotka zajišťovala kyvadlovou dopravu. U dopravní nehody jednotka spolupracovala s PČR a ZZS. Do příjezdu ZZS byla poskytnuta první pomoc zraněnému motorkáři. V 17:30 se JSDH vrátila zpět na základnu.

ČERVEN

Jednotka sboru dobrovolných hasičů Deštná, nebyla v měsíci ČERVEN, kontaktována operačním střediskem z Českých Budějovic. Členové jednotky prováděli pravidelnou údržbu techniky

ČERVENEC

Dne 13.7. 2018 v 15:49hodin, byla jednotka sboru dobrovolných hasičů  Deštná povolána, na požár lesa v Deštné nad benzínkou( u háty ). Jednotka vyjela s CAS 25 a DA Iveco Daily.

Srpen 2018