výjezdy 2019

LEDEN

Dne 13. 1. 2019 po velmi vydařeném hasičském plese, byla jednotka kontaktována v 5:22h operačním střediskem z Českých Budějovic na technickou pomoc, ve směru Světce-Horní Radouň. Jednalo se o dva popadané stromy na pozemní komunikaci. Jednotka vyjela v počtu 4 lidí s DA Iveco Daily.

ÚNOR

Dne 23. 2. 2019 v 03:17 hodin byla jednotka SDH Deštná kontaktována operačním střediskem z Českých Budějovic na požár nízké budovy. Po přjíjezdu na místo jednotka zjistila, že jde o požár sazí v komíně. Jednotka vyjela s CAS 25 .

BŘEZEN

Dne 9.3. 2019 v 22:33 hodin byla jednotka SDH Deštná společně s HZS J. Hradec povolána k zásahu na požár osobního automobilu škoda. Ve směru Deštná - Lodhéřov. Na operační středisko bylo nahlášeno, že se z automobilu kouří a že je uvnitř jedna osoba. Po příjezdu na místo bylo auto bez jakýchkoliv známek kouře, což pro nás bylo v tu chvíli polehčující vzhledem k povětrnostním podmínkám. Osoba havarovaného vozidla byla za pomoci svědků vyproštěna z vozidla a předána do péče ZZS. Hasiči zajistili místo proti další nehodě a čekalo se na příjezd dopravní policie, aby místo nafotila a mohli jsme pak auto odklidit do bezpečného prostoru ( auto zasahovalo častečně do silnice). Krátce po půlnoci se jednotka SDH Deštná vrátila zpět na stanici. Na výjezd se jelo všemi zásahovými vozidly.

Než stačila jednotka uklidit CAS 25, tak byla telefonicky kontáktována jedním členem SDH Deštná o pomoc při rozřezání padlé velké větve na pozemní komunikaci u areálu Agra Deštná, hned za zatátčkou ve směru Deštná - Nový Dvůr.

Dne 10.3. 2019 v 21:55 hodin byla jednotka SDH Deštná povolána k zásahu operačním střediskem z Českých Budějovic. Jednalo se o část zříčeného štítu budovy v Táborské ulici č.p. 52. Naše jednotka vyrazila s CAS 25 a DA Iveco Daily. CAS 25 vyjela k padlému stromu v ulici Adamská. DA Iveco Daily vyjela na místo k padlé části štítu. Na místě jednotka zajistila místo páskou se zákazem vstupu, aby nedošlo ke zranění osob. Po odklizení stromu v Adamské ulici a zajištění štítu, se jednotka rozdělila na dvě party. Jedna parta s DA vyjela směr Horní Radouň, aby zajistila průjezd na silnici. Na pozemní komunikaci jednotka rozřezala kolem 10 padlých stromů a větví. Jednotka s CAS 25 jela směr Březina - Lipovka - Vícemil - Červená Lhota - Deštná - Lodhéřov - Deštná - Světce - Mnich - Drunče - Březina a zpět na základnu. Tato jednotka odklidila celkem 5 stromů a 5 větví. Na jeden strom si jednotka vyžádala povolení, neboť byla mimo náš katastr v obci Mnich. Dále jsme odklízeli popadané tašky ze střech, které byli na popzemní komunikaci. Jednotka se vrátila v 24:00 hodin na základnu. Celkem zasahovalo 12 hasičů.

Dne 11.3. 2019 v 5:11 hodin byla jednotka povolána operačním střediskem z Českých Budějovic, na padlý strom na pozemní komunikaci mezi obcemi Drunče - Mnich. Jednotka vyjela s DA Iveco Daily v počtu 6 hasičů. Po příjezd na základnu se jednotka odhlásila z výjezdu a přihlásila k další akceschopnosti. Po uklizení DA Iveco Daily jsme si všimly, že následkem silného větru, došlu k poškození kříže na velké věži u kostela sv. Ottona. Kříž byl zlomený a spadlí hned vedle kostela.

Dne 11.3. 2019 byl krátce po 14 hodině kontaktován velitel JSDH Deštná soukromou osobou, na technickou pomoc. Jednalo se o rozřezání stromů padlých na soukromém pozemku ( polní cesta k lesu ), u Radouňských lesů. Jednotka nahlásila událost na operační středisko do Českých Budějovic a vyrazila v počtu 6 lidí. Jednotka vyjela na místo události s DA Iveco Daily.

Dne 16.3. 2019 byla jednotka SDH Deštná kontaktována operačním střediskem z Českých Budějovic. Jednalo se o technickou pomoc, na padlý strom přes střechu ve směru  Horní Radouň - Nový Bozděchov. Na místo zásahu byla povolána i jednotka HZS JčK ze stanice Jindřichův Hradec. Po rozřezání padlé části stromu ze střechy, se obě jednotky nahlásily na operační do Českých Budějovic a vraceli se zpět na základnu. Naše jednotka vyrazila s CAS 25 a DA Iveco Daily

DUBEN

Jednotka SDH Deštná, nebyla kontaktována operačním střediskem z Českých Budějovic, k žádnému výjezdu. Jednotka prováděla pravidelnou údržbu techniky.

KVĚTEN

Dne 8.5. 2019 byla jednotka povolána operačním střediskem z Českých Budějovic, na požár nízké budovy, do Lodhéřova. Požár byl nahlášen v 14:02h a jednotka vyjížděla s CAS 25 a CAS 32 na místo události v 14:08. Na místo vyjížděli celkem v 9 lidech. Na základnu se jednotka vrátila s oběma zásahovými auty v 18:00h. Na místě dále zasahovala družstva: JSDH Lodhéřov, JSDH Jindřichův Hradec a HZS Jindřichův Hradec.

Červen 2019